Bieganie – kiedy warto trenować z profesjonalistom?

Bieganie wydaje się być prostym sportem, który też nie wymaga właściwie żadnego przygotowania. Zaraz po tym, kiedy podejmiemy decyzję o tym, aby rozpocząć treningi biegowe, możemy po prostu skompletować odpowiedni strój i pójść na swój pierwszy trening.

Są jednak sytuacje, w których trener biegania może się okazać dla nas nieoceniony wsparciem. Zazwyczaj staje się on najbardziej potrzebny w momencie, kiedy stawiamy sobie przed sobą jakiś cel, którego osiągnięcie wcale nie jest proste, wymaga wiele poświęcenia, a także kiedy jest ograniczone czasowo. Idealnym przykładem takiej właśnie sytuacji jest start w jakimś prestiżowym biegu czy udział w maratonie.

Opracowanie planu treningowego

 

To pierwsza, bardzo ważna kwestia, w której możemy liczyć na wsparcie trenera. Wiedząc, jakim czasem dysponujemy, można określić częstotliwość treningów, jaka jest wymagana, aby dany cel osiągnąć. Nie mniej ważne jest to, aby wziąć pod uwagę także nasze życie prywatne czy też zawodowe, a czas wychodzenia na treningi dostosować do innych obowiązków jakie posiadamy. Co ważne, kluczowa jest także intensywność treningów. Z jednej strony chcielibyśmy robić postępy i trenować tak intensywnie, aby obrany przez nas cel faktycznie dało się zrealizować.

Z drugiej strony, jeśli tempo będzie zbyt intensywne, znacznie łatwiej o kontuzje, a także o zniechęcenie, a także o problemy z motywacją. Trener jest więc osobą, która może nas przez cały czas wspierać, a także może służyć radą, co do tego, jakie trasy biegowe wybierać, jakim tempem biegać i jak często to robić. Wspomoże nas też w momencie, kiedy napotkamy na swojej drodze jakieś problemy lub też kiedy będziemy potrzebować jakiejś wskazówki. Pamiętajmy też o tym, aby na każdy trening zabierać ze sobą specjalną aplikację, która dokładnie będzie mierzyć naszą trasę i wszystkie parametry związane z treningiem. Aplikacje tego typu nie są skomplikowane, ale dostarczają wielu przydatnych informacji, które następnie można analizować w czasie.

https://ksstaszewscy.pl/