bieg

Jak biegać, aby przebiec maraton?

Dla wielu osób maraton jest czymś niesamowitym i niedoścignionym zarazem. Bowiem dystans ponad 40 km do pokonania w określonym czasie naraz wydaje się być nie do osiągnięcia. To ogromny wysiłek, który ma sens tylko i wyłącznie wtedy, kiedy faktycznie będziemy się do takiego biegu przygotowywać dłuższy czas. Raczej trudno jest podejść do takiego wyzwania bez wcześniejszych treningów. Czy w ogóle jest to możliwe i jak zabrać się do treningów, aby tak długi dystans był dla nas czymś realnym? Jak zrealizować to życiowe marzenie?

Odpowiedni plan treningowy jest tutaj najważniejszy

Taki plan treningowy możemy ustalić sobie sami, jeśli tylko będziemy potrafili zbilansować czas na odpoczynek z odpowiednią ilością treningów, jakie powinniśmy wykonać. W sieci znajdziemy przykładowe plany treningowe oraz szereg porad odnośnie tego, jak i kiedy biegać, aby być gotowym. Najlepiej wyznaczyć sobie już na początku jakiś konkretny cel, a więc może to być jakiś bieg uliczny, w którym chcielibyśmy wystartować, który będzie właśnie maratonem.

Oczywiście, trzeba też realnie mierzyć siły na zamiary i dać sobie odpowiednio dużą ilość czasu na przygotowania. A ponieważ opracowanie takiego planu treningów wcale nie jest proste, to, jak powinny wyglądać treningi do maratonu może nam określić trener specjalizujący się w takiej właśnie dyscyplinie sportowej. Możemy takiego specjalistę znaleźć na stronie Ksstaszewscyhttps://ksstaszewscy.pl/trening-do-maratonu/. Chodzi bowiem o to, aby trenować odpowiednio mocno, aby w kluczowym momencie być w stanie przebiec tak długi dystans, ale też, aby się za bardzo nie forsować, gdyż to może źle wpłynąć na naszą psychikę, ale też może odbić się na naszym zdrowiu- zwłaszcza jeśli ulegniemy kontuzji. Do tego dochodzi także odpowiednia dieta i przygotowanie mentalne, wartościowe są także porady dotyczące tego, jak takie biegi się odbywają i czego w praktyce można spodziewać się będąc w trasie. Wsparcie osoby doświadczonej w tym przypadku naprawdę bywa nieocenione i na pewno warto z niego skorzystać. To na pewno zwiększy nasze szanse na powodzenie.