Lśniące, długie i gęste włosy: jak przyspieszyć porost włosów?

W życiu każdej kobiety przychodzi taki moment, w którym pragnie ona zmienić coś w swoim dotychczasowym wyglądzie. Najczęściej decyzje o zmianie dotyczą fryzury, a dokładniej mówiąc koloru i długości włosów. Panie, które chcą skrócić swoje włosy i sprawdzić jak będą wyglądać w modnych, ostrych cięciach, nie mają takiego problemu jak panie, które zamarzyły o długich, lśniących kosmykach. O ile skrócić włosy można w zaledwie kilka minut, wzrost włosów może zająć nawet kilka miesięcy. Na całe szczęście w obecnych czasach może wspomóc nasz organizm za pomocą zabiegów trychologicznych czy kosmetyków takich jak np. lotion stymulujący wzrost włosów. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak przyspieszyć porost włosów, zapoznaj się z naszym poniższym artykułem!

 

Sprawdzone sposoby na piękne włosy

W większości przypadków włosy rosną około jednego centymetra na miesiąc. Istnieją jednak sytuacje, przez które wzrost włosów, a dokładniej mówiąc szybkość wzrostu, jest zaburzona. Mowa tu oczywiście o czynnikach takich jak stres, nieodpowiednia dieta, źle dobrana pielęgnacja oraz różnego rodzaju choroby. Choć na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków takich jak np. lotion stymulujący wzrost włosów, które odpowiadają za pobudzenie mieszków włosowych, wprowadzenie ich do codziennej pielęgnacji włosów i skóry głowy nie zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem. Jak więc przyspieszyć wzrost włosów?

 

Regularny masaż skóry głowy

O cudownych efektach masażu może powiedzieć każda włosomaniaczka. Masaż skóry głowy to całkowicie darmowy i skuteczny sposób na pobudzenie wzrostu włosów. Masaż należy wykonywać czystymi dłońmi z krótkimi paznokciami tak, aby nie podrażnić i nie zranić skóry głowy. Delikatne, okrężne ruchy od czoła w kierunku karku wykonywane samymi opuszkami, powinny być powtarzane codziennie. Do głównych efektów masażu możemy zaliczyć pobudzenie krążenia krwi, dotlenienie cebulek włosów oraz usunięcie martwych komórek naskórka z powierzchni skóry głowy.

 

Dieta bogata w witaminy i składniki odżywcze

Na porost włosów możemy zadziałać również od wewnątrz organizmu, za pomocą odpowiednio zbilansowanej diety, bogatej w witaminy, minerały i składniki odżywcze. Substancje, o których mowa to przede wszystkim witaminy z grupy B, witamina E, C, a także biotyna. Dieta bogata w te substancje w połączeniu z kosmetykami takimi jak lotion stymulujący porost włosów, to kolejna sprawdzona i skuteczna metoda na przyspieszenie wzrostu włosów, a także zdrowe, piękne i lśniące włosy.