Porozmawiajmy o wypadaniu włosów!

W ostatnich miesiącach wypadanie włosów różnego rodzaju stało się głównym tematem rozmów na temat pielęgnacji włosów. Normalizacja zdrowej skóry głowy i zapobieganie wypadaniu włosów, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, to tematy, które chcieliśmy podkreślić i wydobyć na światło dzienne. Uznałam, że jest to bardzo ważne, ponieważ rozmowa o wypadaniu włosów może być dla wielu osób krępująca i niewygodna, a często może być bardzo traumatyczna. Ważne jest, abyś wiedziała, że NIE JESTEŚ SAM i że istnieją ROZWIĄZANIA!

Przedstawimy najczęstsze przyczyny wypadania włosów i trzy najważniejsze produkty, których potrzebujesz, aby zatrzymać wypadanie i pobudzić wzrost nowych!

 

STRES

 

Wypadanie włosów np. łysienie plackowate leczenie kraków pod wpływem stresu nazywane jest telogenem. Powoduje ono przejście mieszków włosowych w fazę spoczynku. Kiedy mieszek włosowy znajduje się w fazie spoczynku, przestaje produkować nowe włosy, a istniejące włosy stają się osłabione w mieszku i trudniej im się zakotwiczyć, dlatego w stresie możesz mieć wrażenie, że wychodzą z niego „kępki”, ponieważ mieszki są słabe i nie są w stanie utrzymać ciężaru włosów. Często można zauważyć, że utrata włosów spowodowana stresem pojawia się kilka miesięcy po okresie największego stresu, ponieważ włosy mogą utrzymywać się do momentu, w którym po prostu nie będą już w stanie, i chociaż możesz ponownie produkować włosy, musisz ponownie wzmocnić mieszki włosowe, aby je zakotwiczyć. Jeśli przechodzisz przez stresujący okres w swoim życiu, upewnij się, że natychmiast rozpoczniesz swoją rutynę przeciw wypadaniu, aby zapobiec przejściu mieszków włosowych w fazę spoczynku i osłabieniu.