Zabiegi trychologiczne – na czym polega karboksyterapia skóry głowy?

W obecnych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni, korzystają z usług trychologa, który odpowiada za utrzymanie skóry głowy oraz włosów w jak najlepszej kondycji. Zabiegi trychologiczne stały się bardzo popularne, głównie dzięki efektom jakie można uzyskać na skutek regularnie wykonywanych zabiegów oraz odpowiedniej pielęgnacji domowej. Najczęstszym problemem, z którym borykają się pacjenci gabinetów trychologicznych jest nadmierne wypadanie włosów. Problem ten jest bardzo problematyczny, głównie ze względu na widoczne przerzedzenia na skórze włosów oraz cienkie i trudne to wystylizowania włosy. W tym wypadku trycholodzy są bardzo zgodni i proponują swoim klientom wysoce efektywny zabieg jakim jest karboksyterapia w Krakowskim Centrum Zdrowego Włosa!

Karboksyterapia skóry głowy – charakterystyka zabiegu

Karboksyterapia wykorzystywana jest nie tylko w gabinetach trychologicznych, ale również w gabinetach medycyny estetycznej. Karboksyterapia w Krakowie wykonywana jest w Centrum Zdrowego Włosa, ale również w większości gabinetów trychologicznych usytuowanych na terenie całego miasta. Zabieg karboksyterapii polega na podskórnym wstrzyknięciu medycznego dwutlenku węgla w obrębie miejsca zabiegowego, którym w tym przypadku jest skóra głowy. Dwutlenek węgla jest gazem, który naturalnie występuje w organizmie każdego człowieka, dlatego też podanie go nie prowadzi do wystąpienia żadnych problemów zdrowotnych. Dzięki podaniu medycznego dwutlenku węgla dochodzi do zwiększonego dotlenienia mieszków włosowych, które odpowiedzialne są za budowę nowych i regenerację osłabionych komórek włosa. Zabieg jest uważany za bezbolesny, jednak w przypadku osób wrażliwych na ból, można zastosować delikatne środki znieczulające takie jak np. maść znieczulająca.

 

Karboksyterapia – wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Tak jak w przypadku większości zabiegów trychologicznych, istnieją wskazania oraz przeciwwskazania, które decydują o tym czy pacjent będzie mógł skorzystać z zabiegu. Wskazania, o których mowa to przede wszystkim nadmierne wypadanie włosów, łysienie oraz choroby skóry głowy. Przeciwwskazania do zabiegu takiego jak karboksyterapia w Krakowie to:
– Cukrzyca,
– Choroby nowotworowe,
– Choroby układu krwionośnego,
– Zapalenia żył,
– Zaburzenia krzepnięcia krwi,
– Ciąża,
– Okres laktacji.

Pacjenci po zabiegu karboksyterapii w Krakowie, muszą przestrzegać pewnych zasad, dzięki którym nie pojawią się żadne niepożądane reakcje, a mowa tu przede wszystkim o zrezygnowaniu z opalania przez okres 2-3 dni po zabiegu, rezygnacji z sauny, basenów oraz różnego rodzaju zbiorników wodnych przez co najmniej 5 dni po zabiegu. Warto również ograniczyć aktywność fizyczną w dniu zabiegu oraz nie pić alkoholu dzień przed zabiegiem, a także w dniu wykonania zabiegu.